Jeśli korpus firmy Nikon ma wbudowaną wysuwaną lampę błyskową, możesz jej użyć do wyzwolenia zewnętrznej lampy błyskowej systemu Speelight. Wystarczy wejść do menu ustawień osobistych, wybrać opcję „Wbudowana lampa błyskowa” i ustawić ją w tryb kontrolera błysku. Pamiętaj, że to światło musi być wyłączone, dlatego użyj opcji „wbudowane światło”, ustaw tryb na „-” i wybierz odpowiedni kanał. Dotyczy, czyli tak samo jak to, co ustawiliśmy na zewnętrznym świetle.
Teraz wystarczy, że włączysz zewnętrzną lampę błyskową, przestawisz pokrętło z „off” na „remote”, wybierzesz ten sam kanał co w menu aparatu i już możesz z niego korzystać. Należy również pamiętać o włączeniu wbudowanej lampy błyskowej, ponieważ musi ona zadziałać, aby uruchomić zewnętrzną lampę błyskową. Jeśli teraz wciśniemy spust migawki, wyzwolimy błysk z zewnętrznej lampy błyskowej.
Niestety, jeśli mamy jakąkolwiek bryłę Nikona bez wbudowanej lampy błyskowej, a mianowicie D2X, D2Xs czy D3, będziemy musieli dokupić specjalny nadajnik SU-800, który montowany jest w tzw. Gorącej stopce aparatu, a co za tym idzie Umieść ją w miejscu przewidzianym dla zewnętrznej lampy błyskowej. Nadajnik jest tańszy od lampy błyskowej (cena ok. 1000 zł), a nawet potrafi wychwycić sygnały z niewidzialnych błysków. Bezprzewodowe wyzwalanie lampy błyskowej jest bardzo wygodne, a także oszczędza nam myśli o pakowaniu kabli do worków na spotkania.