w

Czy warto korzystać z osłon do obiektywu?

Istnieje wiele powodów, dla których warto używać okapu. Po pierwsze, może chronić obiektyw przed ostrym blaskiem światła słonecznego lub błysku, który może powodować nieprzyjemne odblaski na zdjęciach i utratę kontrastu.

Po drugie, co równie ważne, ta osłona ochronna może chronić nasz obiektyw przed przypadkowym uszkodzeniem. Dzieje się tak, ponieważ czasami soczewka przypadkowo uderza w stół, krzesło lub inny sprzęt gospodarstwa domowego. Również podczas chodzenia, zwłaszcza jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do zawieszania aparatu na ramionach, możemy uderzyć obiektywem o ścianę lub inne przeszkody na drodze.

Wówczas obiektyw bez osłony ulegnie zarysowaniu lub stłuczeniu, natomiast obiektyw z osłoną pochłonie wszelkie uderzenia, a dźwięk będzie znacznie lepszy niż odgłos stłuczenia szklanej soczewki.

Pierwszorzędne soczewki są wyposażone w dopasowane osłony po opuszczeniu fabryki. Tanie soczewki go nie zawierają, co nie oznacza, że ​​nie możemy go kupić. Wystarczy, że udasz się do w pełni wyposażonego studia fotograficznego, a potem kupisz studio fotograficzne o średnicy dopasowanej do średnicy przedniej soczewki naszego obiektywu.

Logo

Niniejszy artykuł pochodzi z zewnętrznego serwisu

Kliknij Czytaj dalej, by zobaczyć całość!


Czytaj dalej...
Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik