w

Jak zrobić własnoręcznie prezent dla mamy?

Kiedy byłam małą dziewczynką, zawsze ciężko pracowałam, aby wymyślić prezenty dla mojej mamy, mogłam zrobić to sama. Piękny i praktyczny prezent. Prezent nie tylko trafi na półki. Teraz sama jestem matką. Łatwiej mi zrozumieć potrzeby zajętej i często zmęczonej kobiety opiekującej się dziećmi. Drogie córki, ręcznie robiona kosmetyczka z cukrowym płynem do szorowania może sprostać wymaganiom każdej mamy.

Zaczynamy od pakowania. Musisz dokładnie wyczyścić i wyjąć oznakowany słoik. Jeśli zanurzysz słoik na chwilę w gorącej wodzie, etykieta łatwiej odpadnie. Do słoika do suszenia przyklejana jest nowa etykieta z napisem „skórka cukru” na etykiecie. Możesz użyć komputera i domowej drukarki do wydrukowania tego typu etykiety lub możesz napisać ją ręcznie na karteczce. Etykietę przykleiliśmy wikliną, a następnie całość pokryliśmy lakierem. Lakier ochroni napis przed wilgocią i uszkodzeniami. Wysuszamy słoik. W razie potrzeby możemy nałożyć kolejną warstwę.

3-5 łyżek brązowego lub białego cukru, 1 łyżka miodu i 1 łyżeczka oliwy z oliwek – to składniki do peelingu i należy je dokładnie wymieszać. Cukier może oczyścić skórę i usunąć martwe komórki naskórka. Połączenie cukru, oliwy z oliwek i miodu nie tylko złuszcza naskórek, ale także odżywia naskórek. Masaż pobudza krążenie i wygładza skórę. Przygotowane skórki przełożyć do słoika. Wcześniej umyjmy słoik wrzątkiem. Naturalne i łatwe w przygotowaniu kosmetyki są gotowe.

Z tkaniny wycinamy dwa identyczne prostokąty (ich wielkość zależy od wielkości zbiornika do peelingu. Najlepiej je owinąć. Zapobiegnie to strzępieniu się tkaniny. Dlatego też zwijamy brzegi tkaniny i zagniatamy zagniecenia żelazkiem. Naprawiono. Zszyj materiał. Zszyj prostokąt w jeden). Po jednej stronie zamka, drugi prostokąt po drugiej. Czas zszyć bok i dół razem. Upewnij się, że materiał jest wewnątrz i na zewnątrz.

Logo

Niniejszy artykuł pochodzi z zewnętrznego serwisu

Kliknij Czytaj dalej, by zobaczyć całość!


Czytaj dalej...
Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik