w

Nie chcesz utracić swoich fotografii? Sprawdź, jak je archiwizować

Powód archiwizacji zdjęć jest oczywisty. W końcu nikt nie chce stracić swoich zdjęć z powodu olbrzymiego wysiłku, którego przez lata nie mógł włożyć awaria komputera, złośliwi hakerzy czy kradzież komputera. Lista potencjalnych zagrożeń jest naprawdę długa, dlatego tworzenie kopii zapasowych plików to dobry pomysł. Istnieją różne sposoby archiwizacji. Jedną z najpopularniejszych metod jest nagrywanie zdjęć na DVD. Choć producent nośnika cyfrowego nie może zagwarantować długotrwałej trwałości zapisanych na nim danych, jest to dobra metoda, dlatego płyta może się za kilka lat utlenić, więc na pewno skopiujemy na nią kolejną kopię. nie wystarcza.

Zewnętrzny dysk twardy jest dobrym rozwiązaniem, choć nie jest pozbawiony wad, a ponadto jest podatny na różne wirusy. Ponadto istnieje ryzyko utraty danych nie tylko z powodu awarii samego dysku. Można również odłączyć zasilanie. Ta doskonała płyta główna upadnie sama, a mniejsi ludzie będą jej używać do wyciągania komponentów przed śmiercią i przykładania nadmiernego napięcia do płyty głównej, niszcząc w ten sposób wszystkie podłączone do niej dyski twarde. Podobna sytuacja może wystąpić, jeśli chwilowe przepięcie uniemożliwi wyłączenie samego zasilania. Nawet w przypadku chwilowej przerwy w dostawie prądu możemy utracić część danych.

Jak widać, dobre, nowoczesne dyski DVD są bardziej odporne na zagrożenia niż nowoczesne dyski zewnętrzne o dużej pojemności. Ale pamiętajmy o kilku rzeczach. Najpierw kup płytę DVD od znanego producenta, wypal na niej dane z możliwie najniższą szybkością zapisu i włącz opcję weryfikacji poprawności nagrania. Po nagraniu umieść je w suchym miejscu i nie wystawiaj na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Najtrwalsza jest blacha złota. Jednak są one trudno dostępne i są znacznie droższe niż standardowe zielone lub niebieskie.

Ryzyko utraty danych jest również związane z czynnikami niezwiązanymi z komputerami, takimi jak pożar, powódź i włamanie. W takich przypadkach nie ma znaczenia, czy mamy wiele zdjęć, czy nie. Jeśli znajdują się w tej samej lokalizacji, również są zagrożone, więc dobrym sposobem rozwiązania tego problemu jest zapisanie kopii zapasowej szczególnie cennych danych w innym miejscu niż pozostałe kopie. W ostatnim czasie najciekawszą propozycją szybkiej i „względnie” bezpiecznej archiwizacji zdjęć jest mechanizm RAID, który umożliwia kopiowanie tych samych danych na różne dyski.

Logo

Niniejszy artykuł pochodzi z zewnętrznego serwisu

Kliknij Czytaj dalej, by zobaczyć całość!


Czytaj dalej...
Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik