w

Systemowe lampy Nikona – W jaki sposób korzystać?

Jeśli korpus firmy Nikon ma wbudowaną wysuwaną lampę błyskową, możesz jej użyć do wyzwolenia zewnętrznej lampy błyskowej systemu Speelight. Wystarczy wejść do menu ustawień osobistych, wybrać opcję „Wbudowana lampa błyskowa” i ustawić ją w tryb kontrolera błysku. Pamiętaj, że to światło musi być wyłączone, dlatego użyj opcji „wbudowane światło”, ustaw tryb na „-” i wybierz odpowiedni kanał. Dotyczy, czyli tak samo jak to, co ustawiliśmy na zewnętrznym świetle.

Teraz wystarczy, że włączysz zewnętrzną lampę błyskową, przestawisz pokrętło z „off” na „remote”, wybierzesz ten sam kanał co w menu aparatu i już możesz z niego korzystać. Należy również pamiętać o włączeniu wbudowanej lampy błyskowej, ponieważ musi ona zadziałać, aby uruchomić zewnętrzną lampę błyskową. Jeśli teraz wciśniemy spust migawki, wyzwolimy błysk z zewnętrznej lampy błyskowej.

Niestety, jeśli mamy jakąkolwiek bryłę Nikona bez wbudowanej lampy błyskowej, a mianowicie D2X, D2Xs czy D3, będziemy musieli dokupić specjalny nadajnik SU-800, który montowany jest w tzw. Gorącej stopce aparatu, a co za tym idzie Umieść ją w miejscu przewidzianym dla zewnętrznej lampy błyskowej. Nadajnik jest tańszy od lampy błyskowej (cena ok. 1000 zł), a nawet potrafi wychwycić sygnały z niewidzialnych błysków. Bezprzewodowe wyzwalanie lampy błyskowej jest bardzo wygodne, a także oszczędza nam myśli o pakowaniu kabli do worków na spotkania.

Logo

Niniejszy artykuł pochodzi z zewnętrznego serwisu

Kliknij Czytaj dalej, by zobaczyć całość!


Czytaj dalej...
Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik